Teksti Origjinal

Me shikoi duke kaluar
Ndalu pak tha ta marrim shtruar
Mos m'u hidh dege me dege
Se fjalen ma ke dhene vete

Mos m'u hidh dege me dege
Se fjalen ma ke dhene vete

Ref...x2
Ne dere na trokiti fati
E kam bere moj dasmen gati
Nuk do le njeri pa ftuar
Kenga bam e sofra shtruar

Shikoj nje e shikoj dy
Asnje nuk me hyn ne sy
Per ty zemra po me qan
Ja te marr ja bej hatane

Per ty zemra po me qan
Ja te marr ja bej hatane

Ref...x2
Ne dere na trokiti fati
E kam bere moj dasmen gati
Nuk do le njeri pa ftuar
Kenga bam e sofra shtruar

...

Ja te marr ja s'gjej derman
Te kam zemer te kam xhan
Ti ke lindur veç per mua
Perveç teje tjeter s'dua

Ti ke lindur veç per mua
Perveç teje tjeter s'dua

Ref...x2
Ne dere na trokiti fati
E kam bere moj dasmen gati
Nuk do le njeri pa ftuar
Kenga bam e sofra shtruar

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020