Teksti Origjinal

Mu shfaqe ne enderr
O teqe e Dorzes
Rruges degjova nje ze
Zeri i baba te Dorzes(x2)

Ne Maj tetëmbëdhjetë
cu ngjita teqes perpjet
Se e kisha amanet
te takoja zotin vet(x2)

Atje ku ndizen qirijnte
Puthin pragun me florijn
Edhe pleqe edhe te rrijn
Ja u befte zoti drit

O baba qofshi i luvduar
Mijera njerez ke sherruar
Fukarrejnt i ke ndimuar
Beqaret i ke martuar(x2)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020