Teksti Origjinal

Rap 1 Zero
Nuk mjaftoi nje jete,por kuptova ne nje cast
Athere kur ishte vone e nuk kishte me shans
Kisha ecur duke djegur, gjithcka qe lija pas
Si termet kisha shkundur, dashurin tende per mua
Dhe tani nen germalla ta rigjej une ate dua
E kuptoj qe eshte e kote,akrepat skthehen prapa
Loti jot ishte per mua,por rreshkiti dot se kapa
Ne rrugicat e qytetit dhe ne rruget boshe
Ndjeja hapat e tua, qetesisht ne nje qoshe
Ne muzgun e pranveres kish acar brenda teje
Sa do doje ta kuptoja vertet ate qe ndjeje
Sjam peneli i nje piktori,qe une kohen ta ndaloj
Dhe as tingull i pavdekshem qe gjithmone do te jetoj
Nuk kam gomen magjike,qe trishtimin ta fshija
Dhe ne syte e tu te cilter ate me mos ta shihja
Perseri bashke te dy, nga fillimi historia

Rap 2 LiL G
Do doja te jepja ngrohtesin,brenda meje
Jasht akull i ftohte,le te shkrihem perball teje
Te isha nje petal trendafili i rrezuar
I kuq si dashuria,qe tek une shum vone esht zgjuar
Por ti tamam si hena, dhe une ndoshta diell
Shum larg njeri tjetrit por ne te njejtin qiell
2 fate paralele.qe kurre nuk u bashkuan
Mes veshtrime kalimtaresh,ne rruget ku kaluam
3 rreshta dot si hodha ne letren e rrudhosur
Por ti shume milje larg, ne parajsen e burgosur
Isha akoma ne kohe, per te ndjere ate qe sndjeva
Pash 2 sy te perlotur por kurrizin ja ktheva
Dhe brenda e theva, mijera copeza kristali
Ne shpirt debore, si ne majen e nje mali.
Ndoshta ne nje tjeter kohe,ndoshta ne nje tjeter jete
Edhe bota po u ndal,per ne fund kurre nuk do te ket.

Ref
Une do te prisja, por te lutem tash me thuaj
A kishe mundur ti, te durosh dhe ca muaj
Une kur te vij pastaj, do t'jem gjithmon e jotja
Dhe sdo te largohem kurre, edhe nese ndalet bota

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020