Teksti Origjinal

Taksirat që m'ka zan’ mu
hallin tem me ta tregu.

Pash sytë e ballit ije
po t’i them dy fjalë dashnie
Të lutem mos me m’harru !

O marak se ç'më dogje flakë.


E tash po du me fillu
hallin tem me ta tregu.

Amanet dy sytë e shkreta
se ç’po m’djegin si shigjeta
Të lutem mos me m’harru !

O marak se ç'më dogje flakë.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021