Teksti Origjinal

Me ty zemer du me dal
A Po vjen
A vi me te marre
Banu gati Nuk du fjale
Knaqna vec ty kur tkam pran

Me ty zemer sot du me dal
Jam per qef e gje sme Nadal
Banu gati Nuk du fjale
Se Po du me lujt kete nate

Rref:
Krejt Ta kallim pra
Locko locko ska si na
Fantazi dukna
Locko locko ska si na

Sna mbarohet kurr gja
As dashni e as para
Pa ty smuj une me ba
Locko locko cka don ma

Strof:2
Po t’pelqen ty Po t’pelqen
C’ka po sheh e c’ka po ndjen
Atmosferen po e nxen
Vetem ti o nani jem

Une kam pi aq shume Sa s’di
Shijen pijes,m’ja jep ti
Duket bukur krejt ky vend
Vec me ty o nani jem

Rref.2 here

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020