Teksti Origjinal

Kaloj buze Vjoses, Permetit shetis
Rri pak ne Kolonj dhe prap rrugen nis.
Se ne Korçe me presin mik e shok te zemres
I japin magji fjales edhe kenges.

Ref
Kur kaloj nga Korça dhe nga Pogradeci
Mbetem I mahnitur si ne enderr eci (x2)

Zbres ne Pogradec buze liqenit rri
Rralle te shikon syri te till mrekulli
Ohrin shetis liqenin I flas si njeri
Per Ohrin dhe Strugen sme duhen dylbi

Ref
Kur kaloj nga Korça dhe nga Pogradeci
Mbetem I mahnitur si ne enderr eci (x2)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020