Teksti Origjinal

O sa bukur, sa kënaqësi nè fshat un kur shkova
sa shun këngë e melodi që n'agim dëgjova.
E i pari zgjohet gjeli "Kikirikuku"
Hello ladies i thot pulave,
My dear ladies! How are you?

REF. 2x:
Pula madhe kryetare, bënte "kokoko"
Not good darling, We are sorry
askush nuk na solli gjë.
E qenushut nga shtëpiza
nxjerrin kokën n'derë,
lëpijne buzët me knaqësi
kane ngrënë zogun e zi.

Miau mjau mjau duke kërcyer,
maçoku me macen vjen,
miau mijau We are sorry
gjith vezet kam ngrën
Kjo që ndodhi at mëngjez,
S'ishte si gjithmonë,
sepse gjyshja ime u zgjua shumë vonë.

REF. 2x:
Pula madhe kryetare, bënte "kokoko"
Not good darling, We are sorry
askush nuk na solli gjë.
E qenushut nga shtëpiza
nxjerrin kokën n'derë,
lëpijne buzët me knaqësi
kane ngrënë zogun e zi.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021