Teksti Origjinal

Djaleri qe shkrep, je si lume e det
Ah njeriu shkrete aman qe ste ka per jete.
Me degjoni ju , o djema te rinj
Beni qejf or qejf sa ti nxirrni uje te zi

(Refreni x2)
Do vij dimri me debore
Zjarri do te behet hi
Do kendojme nje kenge malli
Djaleri moj djaleri

Djalerine o zot mos e hidhni kot
Do ta qaj me lot
Se i ri nuk behesh dot

Ah moj djaleri ,zjarr qe s'fikesh ti
Sa te kane zili te do plak edhe i ri

(Refreni x2)
Do vije dimri me debore
Zjarri do te behet hi
Do kendojme nje kenge malli
Djaleri moj djaleri

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020