Teksti Origjinal

Si dallgë është dashuria,Dallga shumë larg të qon
E ëmbël porsi mjalti,Lum kush e shijon

E kjo dashuria,Si zjarri që të vlon
Se shuan dot as bora,As shiu nuk mjafton

Por si Shqiponjë e malit,më bën të fluturoj
E bukur dashuria,lum kush e jetoj

Por si Shqiponjë e malit,më bën të fluturoj
E bukur dashuria,lum kush e shijoj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021