Teksti Origjinal

Nate e qete,
Me sjell ti vec kujtime
Kitare e dashur,
Ti me sjell,vec enderrime. ( 2 here )

Kujtoj,ditet e bukura te serenates
Kur dilnim ne me kitara,e mandolina
Rrugicat me kalldrem,edhe sofatet
Kur dilnin vajzat,na degjonin ne,
Kur na degjonin ne.
Refreni :
Korcare e bukur ty
Kte kenge po t a kushtoj,
Bashke me zemren time
Kujtimin tim pot a dhuroj .( 2 here )

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020