Teksti Origjinal

Dyzet gersheta ti numurova,
Dhe te ngroha n’gjirin tim.
Kur si pullumba nga shiu I veres,
U strehuam nen cati.

Shiu I veres floket mi lagu,
Vetem buzet mi lage ti.
Sa shume te doja,vetem kur thoshe
Te lutem mos u ndal o shi.
Refreni :
Shiu I veres, shi I ngroht I dashuris
Ma kujton at puthje nen cati.
Lutjen tende aq te embel e digjoj
Te lutem bjer e mos u ndal o shi. ( 2 here )

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020