Teksti Origjinal

Ty të vjen çudi që unë prapë po qaj
Që s’po mundem lotët pranë teje t’i mbajë
Habitesh që zemra ende brenda t’mban
Dhe prap po ke zemer me m’thanë, pse po qanë?

E gjykon një zemër që t’ka dashur shumë
Po ti mbetesh ti e unë mbetem unë

Ref.
Jo, nuk jetoj
Nuk jetoj për gjanat
që blihen me pare
Nese ste du me shpirt,nuk te dua fare
ose tdu me shpirt ose nuk tdu fare

Si atëherë, as tash dashni ti nuk ndjen
Kush nuk don me zemër, ndarja nuk i dhem’
Habitesh që zemra ende brenda t’mban
Dhe prap po ke zemer me m’thanë, pse po qanë?

Ref.
Jo, nuk jetoj
Nuk jetoj për gjanat
që blihen me pare
Nese ste du me shpirt,nuk te dua fare
Ose tdu me shpirt,ose nuk du fare

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021