Teksti Origjinal

Shpesh here te djelave
bashke me femijet e mi
dal e sodis me ta qytetin tim
I perkedhel e floket ju lemoj
bashke me ta kendoj

Sa here nga puna dal
e kthehem ne shtepi
tek lozin bashke me shoke femijet takoj
Dhe ndjej gezim ndjej zemren qe me rreh
kur i perqafoj

Bashke me femijet ndjehem une i gezuar
njerzit qytetin bashke me ta pershendes
Eshte vendi yne jane rruget tona
qe me djerse i kemi ngritur vet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020