Teksti Origjinal

Me kish' then im at',
shtegut te nje mali:
Bir, dy vdesin rruges,
burri edhe kali

Vone me erdh' ndermend,
pse ashtu me tha.
Udhes vdiq dhe vete,
udhen peng me la.

Udhes, me ngjan vjen
une dal per ta pritur.
Ndaj pas tij si era,
Dot se kam arritur.

Bej te te arrij,
e shoh dot ste ngjaj.
Ne udhe te babait,
s'rrendke dot kollaj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020