Teksti Origjinal

Erdhi dite e dasmes o
Vllau, vllaj i motres o
Ah moj moter, pse sme thua
Kush do me martoje mua?

Erdhi dite e dasmes o
O vllau, vllaj i motres o
Ah moj moter, pse sme thua
Kush do me martoje mua?

Ylli Baka:
Nga xhepi i kemishes
nxorra nje shami
do ta tund sonte ne dasem
se martohesh ti

Nga xhepi i kemishes
nxorra nje shami
do ta tund sonte ne dasem
se martohesh ti

Era Rusi:
Hej hej sot o zot
klarineta qan me lot
Me shendet e me urime
Sa lezet ka dasma ime

Hej hej sot o zot
klarineta qan me lot
ngrije ti dolline i pari
hidhe vallen per se mbari

Ylli Baka & Era Rusi:
Erdhi dite e dasmes o
Vllau, vllaj i motres o
Ah moj moter, pse sme thua
Kush do me martoje mua?

Erdhi dite e dasmes o
O vllau, vllaj i motres o
Ah moj moter, pse sme thua
Kush do me martoje mua?

Ylli Baka:
Do te vi ne dasem
Si zog ne furtune
Nuse e bukur te altari
Do te shpie une

Do te vi ne dasem
Si zog ne furtune
Nuse e bukur te altari
Do te shpie une

Era Rusi:
Hej hej sot o zot
klarineta qan me lot
Me shendet e me urime
Sa lezet ka dasma ime

Hej hej sot o zot
klarineta qan me lot
ngrije ti dolline i pari
hidhe vallen per se mbari

Ylli Baka & Era Rusi:
Erdhi dite e dasmes o
Vllau, vllaj i motres o
Ah moj moter, pse sme thua
Kush do me martoje mua?

Erdhi dite e dasmes o
O vllau, vllaj i motres o
Ah moj moter, pse sme thua
Kush do me martoje mua?

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021