Teksti Origjinal

Flad i embel pranveror
nur i malit me debor
rreze dielli qe me ngroh
syrin nenes ku ja shoh.

Hene e hijshme neper terr
nje krem qe nuk shterr
vese livadhi qe ushqen
syr I nenes ngazellen.

Kenge bilbili ne agim
kupe qielli ne kaltrim
shend i yjeve qe shkelqen
syri I nenes ngazellen.

Buzqeshje qe perterin
perkedheljeqe sheron
fjal e embel ledhaton
syri i nenes me freskon.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020