Teksti Origjinal

[Shemi:]
Do t'kendoj deri sa t'vdes
Kengen e kam t'vetmen shpres
Kam kenduar rock and roll
Per Shqipni e per Kosove

[Sefa:]
Kam kenduar per dashni
Per shume zemra qe jane thy
Kanga jone kurre ska me vdek
Do t'jetoj gjithmone per jete

[REF. Bashke:]
Per shoqni, per dashni
Per kosove e per Shqipni
Kanga jone kurre ska me u nal
N'amerike, n'gjermani
Knojna kange me qifteli
Zemrat mbushen plot me mall

[Sefa:]
Jane shkri malet me debor
Po ku je moj diaspor
A do t'vini ne atdhe
Ku jem rrit e ku jem le

[Shemi:]
Po ku mbete moj rini
Po ku jeni shokt e mi
Vllezer motra gurbetqar
Nje dit krejt kena me ardh

[REF. Bashke:]
Per shoqni, per dashni
Per Kosove e per Shqipni
Kanga jone kurr ska me u nal
N'amerike, n'gjermani
Knojna kange me qifteli
Zemrat mbushen plot me mall

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020