Teksti Origjinal

[MEDA:]
Nuk jam mire hic kto dite
Ndarja dhemb si me i qite plagës krip
Nuk po muj me ndarje me u pajtu
Mos i ndodhte askujte çka mka ndodhe mu

[SINANI:]
Ti sheh me zemër jo me sy
Ndarja s'të ka ndodhe veç ty
E di, e di se je lëndu
Bahu i forte, duhesh me kalu

[MEDA:]
Bone, bone ti për mu
Veç 2 minuta me taku
Para syve du me i thane
Çka t'bona që m'ke lane

[SINANI:]
E boj, e boj për ty e boj
Po ajo, prap do të lëndoj
Ti kur vun nuk po muj me t'pa
Të kam shok e të du si vlla

[MEDA:]
Çka t’dush thuj, ti o vlla
Une e du, e du hala
Jam dashuru n'krejte çka ka
Ndihmom prap bashke me u ba

[SINANI:]
Nuk ësht turp e as mëkat
Nëse ti kërkon dashnine me kthy prap
E di, e di se je lëndu
Bahu i fort, duhesh me kalu

[MEDA:]
Bone, bone ti për mu
Veç 2 minuta me taku
Para syve du me i thane
Çka t'bona që m'ke lane

[SINANI:]
E boj, e boj për ty e boj
Po ajo, prap do të lëndoj
Ti kur vun nuk po muj me t'pa
Të kam shok e të du si vlla

Ti kur vun nuk po muj me t'pa
Të kam shok e të du si vlla

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021