Teksti Origjinal

Askush nuk pot pyt
Ty për disponim
Sonte duhet me hi në valle
E i lodhun shum
Edhe i pa gjumë
Ska rëndsi me neve kalle

Se na e bojna qysh e bojna
Krejt në kam sonte i qojna
Heeej, e hajde qu, e hajde qu
Për shoqnin ni lojë me lu
E hajde qu, e hajde qu
Se kjo natë kurr s'ka me u harru

Edhe ju në moshë, edhe ju rini
Sonte duhet me hi në valle
Ti djal e ti qik knaqu me muzik
Për shoqnin kalle ti kalle

Ref:(X2)
Se na e bojna qysh e bojna
Krejt në kam sonte i qojna
Heeej, e hajde qu, e hajde qu
Për shoqnin ni lojë me lu
E hajde qu, e hajde qu
Se kjo natë kurr s'ka me u harru

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020