Teksti Origjinal

Presidentit historik dy lule ja solla
Njanën nga Shqipëria nan,
Tjetrën nga Kosova,
Sot është përvjetori yt kur ike prej kësaj bote
Na mungon çdo moment urtësia jote.
Ref:
Te varri t'ban nder ty,e gjithë kosova
T'thojn faleminderit Ibrahim Rugova,
Te varri t'bajn nder ty,e krejt Diaspora
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova.
Një flamur të Dardanis nga Mërgimi e solla
Eh si kujtim nga ti një grusht dhè e mora,
Sot është përvjetori yt kur ike prej kësaj bote
Na mungon çdo moment urtësia jote.
Ref:
Te varri t'ban nder ty,e gjithë Kosova
T'thojn faleminderit Ibrahim Rugova,
Te varri t'bajn nder ty,e krejt Diaspora
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova,
President Rugova.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020