Teksti Origjinal

Kur zemra rreh
Ajo ska fre

[Xhiku:]
A vjen e dalim ne t’dy sot
Zemra ime ndihet plot
Un tek ti veten e gjej
Nuk ka asgjë që të më kthejë
Sytë e tu që po shkëlqejnë
Brenda meje kan lënë shenjë

[Landi:]
E ke verbuar zemrën time ti e ke
Imazhi yt gjys i zbuluar kur ti fle
Dukesh e bukur zemra ime fort po rreh
Jo nuk ka fre, jo nuk ka fre, jo nuk ka fre

[Xhiku:]
Mos ndalo, sot merre slow
Lëre zemrën që të flasi rrugën të tregojë

[Landi:]
Je motivi që fort më rreh zemra
E po ta them

Kur zemra rreh
Yeah yeah yeah
Ajo s’ka fre
Yeah yeah yeah
Kur zemra rreh
Yeah yeah yeah
Ajo s’ka fre, fre, fre, fre, fre

Kur zemra rreh
Kap majet
Kur ajo ndjen
Kap skajet
Kur ajo do
S'ka faje s'ka faje s'ka faje
2x

[Xhiku:]
Kur zemra rreh do të preki buzët
Kur të pëlqen s’ka nevojë për rruzët
Ajo kap majet ajo kap skajet
Ajo për ty i kalon dhe Himalajet

[Landi:]
Kur zemra rreh, kur zemra rreh, kur zemra rreh
Ajo ska fre, ajo ska fre, ajo ska fre
Nuk ndalet veç falet
Ajo kur ndjen s’ka limit kalon dhe skajet

[Xhiku:]
Kur ti shoh sytë un’ aty gjej veten dhe hup hup
Kur të kam pranë mua zemra më rreh hup hup

[Landi:]
Kap majet kap skajet
Ajo për ty i kalon dhe Himalajet

[Xhiku:]
Sa her’ afrohesh e pushton gjith’ botën time
Sa her’ afrohem ndizen ndjenjat si Krishtlindje

[Landi:]
Je motivi që fort më rreh zemra
E po ta them

Kur zemra rreh
Yeah yeah yeah
Ajo s’ka fre
Yeah yeah yeah
Kur zemra rreh
Yeah yeah yeah
Ajo s’ka fre, fre, fre, fre, fre

Kur zemra rreh
Kap majet
Kur ajo ndjen
Kap skajet
Kur ajo do
S'ka faje s'ka faje s'ka faje X2

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021