Teksti Origjinal

100 Vite kane kaluar
Kur ne vlore plasi stuhia
Hodhen Gune Permbi Tela
Lule Selam Salaria 2×

O trima Te Tepelenes
Ca te pushkes, ca te penes
Ju qe shkruat historine
Na nderuat Shqiperine 2×

Do rri hapur ajo dere
Do sjellin Selam Te Tjere
Dhe brezat qe do vijne
Do mburren me Salarine 2×

Salaria, Salaria
Ku ka rrenjet historia
ne muzeun xha Selami
Mblidhen burrat e vatanit 2×

(Salaria, Salaria
Ku ka rrenjet historia
ne muzeun xha Selami
Mblidhen burrat e vatanit)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020