Teksti Origjinal

Mos me pyt pse po vuj
Dashnia jem u ba fati huj,
fati huj
Kjo merzi hise me ra
O per vdekje me ka ba
O me ka ba

[REF.:]
Oj shoqni, oj shoqnia jem
Mos e paqit ju fatin tem
Oj shoqni, shoqnia jem
O kjo ndarja don mem qmend

I duroj plagët e mia
Dhimbje madhe ish dashnia,
ish dashnia
Me m'kuptu shoqnia jem
Duhet me dasht me zemren tem,
me zemren tem

[REF.:]
Oj shoqni, oj shoqnia jem
Mo e paqit ju fatin tem
Oj shoqni, shoqnia jem
O kjo ndarja don mem qmend

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021