Teksti Origjinal

Nëse më tradhëton
Të vret perendia
Por,më së shumti të vrasin
Vuajtjet e mia
Bora e bardhë, bjen prej malit
Fjala tradhëti
rrjedhë prej gojës së djalit
sytë e mi,prapë të kërkojnë
sikur shiu ,vetëm lotojnë
jo ,jo nuk mundem me të harua
se unë ende të du
edhe pse m\'ke tradhëtu
kur një ditë të pashë
ishe me një tjetër
mendova se do të pendohesh
ta shkrujta një letër
letrën kur e shkrova
plasa tue vajtu
martohu ,o i dashur
se mua më kanë martu.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020