Teksti Origjinal

Ti je me e bukura,
edhe zanat ta kane lakmi,
je si barbi kukullat,
me ate trup shtatselvi.

Kam frike nga sy i keq
te mos tremb ty,
se ngado qe ti ec,
reflekton bukuri.

Ti dhe xhevahirit ja merr anen,
cka te duhet ajo ty,
kush t'ka ty ka sikur hanen,
ti qesh me goje e qesh me sy.

Sa te dua afer vetes,
se per ty kam nevoje,
je si qumeshti i bletes,
ilac per sy e per goje.

Te dua sa nje mal,
numruar me gjethet ne vere,
je me e bukura ne shtate mehall,
melhem per shpirt,si piajnecit e bardha vere.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020