Teksti Origjinal

Guximi eshte 1 qeles qe mund te hape
thesarin e mposhtjes se frikes dhe
te hape thesarin e pasurise dhe trimerise...

Guximi eshte fshehur diku ku ti duhet
te kalosh shume pengesa per ta gjetur ate
duke pasur mendimin se do te fitosh me shume trimeri dhe guxim


Guximi eshte vlere dhe besim te cilet jane
qelesat magjike per te jetuar jeten tuaj me intigritet dhe shprese ....

Por tani kam mesuar se guximi nuk ishte mungesa e frikes por triumfi mbi te...duke menduar se mund tja dal pa frike dhe pa tmerr .........

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020