Teksti Origjinal

Nga dhjetori deri në mars
Ngado shkojmë e kemi pas
Flokë-flokë bie qetë
Sikur të ishte një shigjetë

Të gjithë në oborr dalin
Me saja e me ski
Të lozim të kënaqemi
Se tani vjen viti i ri

Dikush trupin dikush duart
Dikush hundën dikush gojën
Të gjithë me pak dashuri
Ndërtojnë dordolecin për bukuri

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020