Teksti Origjinal

As te gjalle
as te vdekur s’ju presin.
Endrra e juaj e pare dritheron
si nje yll i pafat neper mjegull.
Klithin brigjet,
shpirtrat tuaj si shpende te plagosur vertiten.
Nga dhembja drejt dhembjes si dhembje shtegtoni.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020