Teksti Origjinal

Qe te jesh filozof
Duhet dije, dituri
Mendjen ta kesh te kthjelluar
Te jesh kok te jesh gjeni

Te kesh mar doktoratur
Te kesh dhene ne filozofi
Te flasesh ne gjuhe te zogjve
Te gjesh shejtanin ne kuti

Qe te jesh filozof
Yjet duhet ti rrezosh
Te hedhesh drite mbi planet
Boten duhet ta ndryshosh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021