TEKSTI ORIGJINAL

Me kot zgjas koken dhe veshtroj
e di ti sonte nuk do te vish
me kot e lodhur deshiroj
vetem me mua ti te rrish
mungesa jote kaq merzitje
persa valle mua me trazon
se dua jeten vec ne pritje
ore dhe pritje ka ne bot

Me lot ne sy ne qiell veshtroj
dhe hena qenka e vetmuar
ca pika shiu mbi xham pikojne
lotet e saj per te kujtuar
cndizet hena gjithe furi
nga yjet plot me drite rrethuar
vetmuar qan ajo tani
te gjitha yjet i jane larguar

Ashtu sic hena po ndricon
po zbardh paspak ne pezulli
ashtu pa ty sjam e qete
prandaj te kerkoj ty pa pushim
prandaj zgjas koken dhe veshtroj
e di ti sonte nuk do te vish
me kot e lodhur te kerkoj
sepse nuk dua te quhesh ish...

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024