TEKSTI ORIGJINAL

Vrapoje ti e skuqur ne fytyre
kur une te thashe te dua
e mban mend?
as vete se di sesi te thirra LIDA
dhe koha me kthehu emrin tend

EJa, ti eja eja
te dua, te dashuroj
eja, ti LIDA eja
buzeqeshjen tende kerkoj

Dhe ja ku erdhe ti
prap koke ulur
e me veshtroje mua me habi
ti nuk e di sa shume te dua LIDA
buzeqeshjen kthema perseri

EJa, ti eja eja
te dua, te dashuroj
eja, ti LIDA eja
buzeqeshjen tende kerkoj

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024