TEKSTI ORIGJINAL

fike ke driten dhe ti shkon
nga kjo dhome nuk te perket
merr me vete cdo premtim qe le ketu
neper nate ne shi ne mjergull vetem shkon

me kujtohet sa here ti shpirt me flet
te djersitur mbi lekuren tende
shkruaja te dua ne jete me ty
ti flije ne krahet e mi
dhe bota ikte shuhej larg

nuk mund te urreja te urreja veten time
nuk mund te genjeja do mohoja veten time
te dhashe ti nuk more asgje
fjalet pa vlere tani do ti leme
nuk di te duash nuk ke dashur asnjehere
mos u pegjero asgje nuk ka me vlere
ik me nate erresire ti je
ky qytet do te heshte s’do te flase me per ne
mos u ktheva ec ne rrenoja
ti e di mire e di une te doja
jemi you and me por neser nuk me ke
pertej kesaj dhome mua dimer ti me le
te lutem me harro asnje nate mos kerko
rri e qete zemer fillo dhe ti jeto
ik larg nje tjeter te pret e le kete te shkuaren per mua je jete

ti e di per mua mbete nje deshtim
ti e di do vdese ky dimer pa mbarim
ti e di jo mbrapa mos u kthe
lamtumire e shkuara tani je

mbi dhimbjen time ndertove parajse
une me nfund te njoha kur fole pas
ti e di ne netet me epsh belbezoja ngadale
sdua tjeter jet lam gjume mbi shpirt ata sy te fthot
ti vjen nga tjeter e une nga tjeter bot
buzeqesh te fundit her se po vjen mengjes
neser do te agoje dhe ky dimmer do te vdes

teater i deshtuar qe u luajt gjate
dhe po te kthehesha sdo doja tjeter fat
fati luajti me mua
koha heshti dhe kaloi
te fshehi ngadal po nje nate te zbuloi
mos qaj ti nuk di te qash
mos qaj se askush ska faj
je i fundit mendim i fundit deshtim
je e fundit ndjenje tani mbete nje zhgenjim

ngadal tani larg po shkon ngadal
e di brenda meje vdes lodhja e gjate
une thyhem ngadal
dhe termbem fshihne grisen ditet ku ke qene aty
nuk do jemi ne te dy ngadale
e do humbasim neper bote
dhe do kaloje shume kohe
e di jo nuk te urrej nje pjese te vetes do mohoj

ti e di per mua mbete nje deshtim
ti e di do vdese ky dimer pa mbarim
ti e di jo mbrapa mos u kthe
lamtumire e shkuara tani je(2x)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024