TEKSTI ORIGJINAL

ROVENA:
Veq njeher ne shkup kam ardhe te takova ty o djal
sa ne zemer me ke hy syt e tu me kan pelqy,
sa ne zemer me ke hy syt e tu me kan pelqy.

REF:
Nuk din zemra me tregu sa ne ty jam dashuru goja jote kur pom flet si sheqer e si sherbet.

SHPATI:
Si sherbeti si sheqeri ti moj vajza nga Fieri
as kosove e as shipri nuk takova sikur ti
as kosov e as shpri nuk takova sikur ti.

REF:
Nuk din zemra met tregu sa ne ty jam dashuru goja jote kur pom flet si sheqer e si sherbet.

ROVENA:
Hajde sonte ti vallzo un per ty dot kendoj tjera vajza mos shiko se un zemer xhelozoj hije t paska aj mindil e sa mir ne dor po e sill vajza t bukra t kan rethu po kam frike kan met mashtru.

REF:
sa mir nata po na shkon krejt rinia po vallzon cakrojm gotat nji nga nji une e ti karshi karshi(2x).

SHPATI:
Po kendojm e po festojm un dhe ti hiq nuk pritojm e ky vend per bukuri pim e lujm na me shoqnin sonte nata kur mbaron vitin tjeter po kalojme te gjith do ta ngrejm dolli na shkon jeta me dashni.

REF:
Sa mir nata po na shkon krejt rinia po vallzon cakrojm gotat nji nga nji une e ti karshi karshi(2x).

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024