TEKSTI ORIGJINAL

2X:
Nuk e di se q'na largoj
Un u mundova te duroj
Pse te humba s'e kuptoj
E di kurr s'do te harroj

Reff:
Zemra po qanë
Zemra te therret
Ata qe na ndanë
Zoti le t'i vret
Un prap shpresoj
Nje dit te takoj
Oh se pa ty do t'perendoj

2x:
Rrugë e gjat po me pret
Si t'ia baj s'e di as vet
Shkove ti gjithqka u shua
Me nuk je por tedua

Reff:
Zemra po qanë
Zemra te therret
Ata qe na ndanë
Zoti le t'i vret
Un prap shpresoj
Nje dit te takoj
Oh se pa ty do t'perendoj

Besjani - Keq për ty kur flasin

Përsëri në shoqëri për ty fliten të verteta
Un të mbroj me gjelozi,u them se jan gënjeshtra
Ohh gjdo e vërtetë sonte më vret,se un të deshta
Dhe nuk do t'doja keq për ty të dëgjoja

Reff x2:
Pije më binë në tavolinë
Mendojnë se m'gëzojn kur më qarrosin
Ohh ata nuk e din,ata nuk e din
Keq për ty kur flasin mua më vrasin

Përsëri në shoqëri për ty fliten fjalë që fyejn
Njerëzit me këtë gjelozi zemrën po ma thyejn
Oohh gjdo e vërtetë sonte më vret,se un të deshta
Dhe nuk do t'doja keq për ty të dëgjoja

Reff x2:
Pije më binë në tavolinë
Mendojnë se m'gëzojn kur më qarrosin
Ohh ata nuk e dinë,ata nuk e dinë
Keq për ty kur flasin mua më vrasin

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024