TEKSTI ORIGJINAL

Nuk me pelqen alkoli
por sot uiski une po pi
meqe s'te kam prane vetes
une kam pijen qe preferon ti

- A nuk m'i ndjen ti syte
fshehtas une nga ti shikoj
dhe pse nuk jam prane teje
ulur jam me ty
me askend ne bote s'te nderroj

- Besoj ti nuk me tradheton
- Jo, jo, jo
- kerkon te me ngacmosh
shkojme larg njerzve ne diku
te jemi vetem,
- vetem te dy

refreni:

Eja, e ja, eja
deri naten vone te vallezojme
derisa gjunjet te na tradhetojne
te biem mbi njeri-tjetrin
le po te duan te na zgjojne

(2 here)

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024