TEKSTI ORIGJINAL

Varkatt po nisen
pertej limanit
ngrini flamurt
te udhetojn

Ishte djale
bashk me nje vajze
ndale varken varkagji
te vim dhe ne

Kur udhetuam
zemrat pushtuan
syqkat lotuar
per dashurin

O qaj te qajme
per dashurin
se ti me ke syqkat
une kam djalerin

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024