TEKSTI ORIGJINAL

Refreni: x2

Qe shum vjet pe presum ket dit
Zemra e shqiptarit sot bon drit
Kuqe zi flamuri në liri
Dikur me gjak sot me pavarsi

Maksi :

Edhe 1 dit erdh prap po bojm para edhe 1 hap
Pavarsin me festu qdo shqiptar e ka në gjak
E kom une e ke ti edhe qata qe pe presin
Per kosov na kemi lind per kosov na krejt do vdesim

Per ata qe jan gjall e ata qe ran heroj
Ata qe per ne luftun une kurr nuk i harroj
Qoni gotat nalt e festoje pavarsin
Sot osht dita jote edhe kalle shqiptari

Pim-V :

N´kater ant e ballkanti krejt shiptaria n´kom
Qonu mledhnu me ni ven festen ta festojm teton
ta festojm si vllau me vlla ska kush ma me na nda
dyert i keni t'hapta sonte torta ka mu nda

Ta festojm si duhet e lakmi t´na ka bota
Vera u bo gati heyy - Gati eedhe torta
Gotat muni mi thy e probleme me bo jo
Qoje nalt flamurin hey dhe betohu n´to

Refreni:

Qe shum vjet pe presum lirin
Zemra e shqiptarit sot bon drit
Kuqe zi flamuri në liri
Dikur me gjak sot me pavarsi./2x

Da.kiLLa :

Pllumi i bardh vjen mbi troje qata qe ta kon ti mbroje
Mbroje se esht veni jot Se shum nana ka derdh lot
luftum me shekuj luftum me vjet rritum plot trima djep
e qendrum shum do vjet tokat shqiptare forc t´jep

qe 1000 mi vjet e presum ket dit hapat e par mi qit ndrit
krejt shqipet nbot ku jon qet dit na e kena prit
pavarsi tu berdit a je kam ti nin more zot
legjendat qe nuk jon sot nonat per ta tasht qesin lot

2-Rim :

qU mledh ai burrshteti me kokat ma t´larta
n´gadishull t´ballkanit ndryshim do t´ket harta
Shqiptari a sot ka dasem krejt jeni te ftum
Prezenca juve na bon neve ma të gzum

Qu e hedhe vallen vllavlla valen qysh duhet
Shqyni n´hore te ton n´vallen që luhet
me gota n´dor t´festojm gra e pleq e krejt rinia
Se u kry o bac u kry u kry pavarsia

Refreni:

Qe shum vjet pe presum lirin
Zemra e shqiptarit sot bon drit
Kuqe zi flamuri në liri
Dikur me gjak sot me pavarsi

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024