TEKSTI ORIGJINAL

do te vi nje nate, ne dritaren tende
te te veshtroj, kur ti je ne enderr
do te vi atehere, kur te jesh ne gjume
te t'shikoj si fle, se te dua shume.

do vi ne agim, nga gjumi te te zgjoj
te marr ne perqafim, dhe kurre mos te leshoj
do vi ne mengjes, te te sjell ty dashurine
te t'shikoj si buzeqesh, ta shijoj ty lumturine

Refreni:
Yllin nga qielli do ta zbres
edhe ty, ty do te ta fal
te shikoj, te shikoj se si buzeqesh
edhe henes ate drite do te ja marr.

do te vi nje nate, ne dritaren tende
te te veshtroj, kur ti je ne enderr
do te vi atehere, kur te jesh ne gjume
te t'shikoj si fle, se te dua shume.

Refreni:

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024