TEKSTI ORIGJINAL

1
Sonte mundohem ta largoi mendjen nga ti
sonte vuaj per ate koheper ate dashuri..
vuaj me sy te perlotur
vuaj per kohen qe me eshte sosur
mallkoj diten qee ti ne mendje me hyre
mallkoj veten qe ta dhash mundesin te flasesh me mua
Te mallkoj ty dhe momentin qe me the TE DUA...
S´du me kurr te te shoh me sy
sdu me te ndegjoj as mire e as keq per ty.

2
Ti per mua ke vdekur dhe nga zemra kam per te te hekur
Smund t bej ball dot mendimit qe me ty kam humbur koh kot
mendova qe je i duhur per mua po ja keshtu deshi i madhi Zot
Zoti ishte ai qe sna bashkoj dot
faleminderit qe sme beri te vuaj kot
te vuaj per ty qe sma dite kurr rendesin
te vuaj per nje neri qe sdin asgje per dashurin..

3
Tani po mendoj per kohen time me te mire rinore
po mendoj per ditet me te embla shkollore
po mendoj per tY!
mendoj per kohen kur smundja pa te pare me sy.
Tani smendoi per ty
tani sdu as zerin me ta ndi
nuk dua te dashuroj femije.

4
kurr sarrite asgje mbi mua
spate mundesi as ta kuptosh se sa shum te dua
i faleminderohem zotit qe ika me koh nga ti
ika shpejt pa u thelluar ne dashuri..
ika shpejt dhe te lash ty …

Tani mundem veq LAMTUMIR te te them
po zhdukem nga ti dhe vet do ta jetoi jeten tem
Te them tani se skma nevoj per ty
sme duhesh ti as ajo dashuri qe e fal ti
Ti do mbetesh qyqar gjithmon
do mbetesh si femi qe sdin as qfar kerkon...
LAMTUMIR prap po te them edhe pse ne shpirt mua po me dhemb
por pra se prap nuk po merzitem
me mir vet se dashuris tende ti bindem...

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024