TEKSTI ORIGJINAL

Mbreme nuk munda te ikja
Pa te thene lamtumire,
Eshte ajo qe duhet te kisha bere me pare.
Edhe nese jam gabim dua force,
premtimin ta mbaj

Ti e di s'e kam te lehte
te harroj çdo moment,
Por e more ate qe e meriton
une nuk mundem per dike qe ndjen te jem kalimtare

REF:
Brenda nje ze me thote
se te jesh e mire s'mjafton
Jemi ne t'njejten bote
dhe sa shume te dy ndryshojme
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

Koha ka veti t'me sheroj ne çdo plage
Por efekti i saj tek une nuk vepron,
Dhe nuk behem une me e forte nga ajo nate
S'pres te behemi bashke
un nuk doja qe te ndahemi
po e humba pak me shume,
Ishte kjo qe ti kerkoje, doje...

REF:
Brenda nje ze me thote
se te jesh e mire s'mjafton
Jemi ne t'njejten bote
dhe sa shume te dy ndryshojme
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

Te lutem neser ti me thaj
a do jemi dy te huaj
a me ke dashur me t'vertet,
asnje pendim s'dua ne jete

brenda nje ze me thote x3,

"TE JESH E MIRE S'MJAFTON"

REF:
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024