TEKSTI ORIGJINAL

1.ice-b
ndodhi ajo qe nuk e prita
qysh niesh tash qysh tkalon dita
ska perqafime ska fjal mo tdu
ska mo dhurata kto sjon per mu
ike shum larg diku n'errsir
jeto e lumtur paq fat te mir
u treten ondrrat 2t jemi vet
kto nuk e prita jeto e qet
rri krat e tjetrit nzemer mki mu
tash fol me veten un tkom harru
jetojm te ndam me zemer vram
ni sy loton ni zemer qan
dikush feston per dit ma tmir
sje mo me mu shko lamtumir
un nuk e prita ti ke fajtore
kejt qa e pata nzemer ma more

2.kinno
u treten ondrrat mbeten kujtim
dikur kem bashk tash jem jetim
shum net pa gjum sot ku u treten
dha shum premtime sot kto ku meten
shum ondrra bashk ondrrat mi more
tdashta me zemer ti um lendove
ta fala jeten ti um shkatrove
jeto me tjetrin fol qa fitove
neser um she mos kaj me lot
se qysh ke dje nuk bohet sot
ti i dha fund se dashta fundin
ti ma dhe fjalen nfund ma dhe plumin
tdashta ma shum se veten tem
vendose vet pa pas problem
shkove me ondrra tash jemi vet
nier shum mir tash nuk o let

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024