TEKSTI ORIGJINAL

Mos me qorto, mos me shaj neno
Me mbleseri, je martuar ti
Por me fal, s’e dua kte zakon
Zemra ime dashuron.

Brigadierin pararoje, trimin zemermire
Shpatullgjere, sy shqiponje, djalin xhevahir
Eshte I dashur dhe I zoti, shokun nuk ja gjen
Mos prish gjakun kot se koti, mua me pelqen.

Ah moj neno,ta dish sa me do
Por ti do rrosh dhe do ta kuptosh

Mos u mendo,neno me beko
S’jam me femi,rashe ne dashuri
E kam zgjedhur,vete burrin tim
Qe me prêt me adhurim

Ne shtepine e re plot drite
Me gaz dhe hare
Do lodrojne cilimite
Dhe do qeshim ne

Ti athere e lumtur gjyshe,
Nene o shpirti im
Do mendosh per neve ndryshe
Dhe do ndjesh gezim

Ah moj neno,ta dish sa me do
Por ti do rrosh dhe do ta kuptosh

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024