TEKSTI ORIGJINAL

Kur rrime bashke, shpirti im,
gezimet me emble i kujtoj
Cdo vit Nentorin pres me padurim
me ty ditelindjen dua ta festoj

Per ty shkelqejne syte e mij
Ky frymezim ne zjen ne kraharor
Cdo cast jetoj e lumtur ne liri
se me lirine une linda ne Nentor

Ref.
Sot jam 20 vjet
edhe jeta me therret
te qesh, te kendoj
dhe gezime t'enderroj

Sot jam 20 vjet
Dhe ne zemer me bucet
nje kenge pambarim
per te ardhmen plot shkelqim

Dhurate me solle syte e tu
qe buzeqeshen sonte perseri,
Me ty do rri gjithmone keshtu
se ti me dhe te paren dashuri.

Rinia jeten zbukuron
per ty shkelqejne yjet me aq zjarr
Me perqafo i dashur , me pasion
pushtome ti me afshin djaloshar.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024