TEKSTI ORIGJINAL

O shpirti im
Mos bjer ne deshperim
S 'u mbyten endrrat tona
Ne detin e trazuar
Ne ket' mjerim pa fund

Mos me kerko
Le te ikim larg
Te bejme pakez drite
Ne kete erresire te gjate

O nene jam larg
Per ty me djeg nje mall
I varfer jam ndonese para une kam
Por s'jam prane teje

E ndjej se gjumi me eshte vrare
Ne endrra shoh une syte e tu
Dhe klith porsi i marrë

Fli o shpirtja e mamit
E di pse sonte qan
Ke lodra, cokollata
Por babin se ke prane

Mbylli syckat zemer
Kujto ti syte e tij
Ne enderr puthe pak
Ne mengjes te vij ai

Ej ti qe mban trishtim
Jo, jo mos prit lufto
Bej drite si nje Naim
Dhe jeto

Per here te pare
Pane drite syte tane
Ku cdo gure I rrugices sime
Zgjon malle

Per here te pare
Pane drite syte tane
Ku dashuria
Ka te bukurat fjale

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024