TEKSTI ORIGJINAL

La LA la la la la

se cma dashka sonte zemra
e kam gjet nji melodi
vuna shpirtin tim ke kenga
ta kendoj me djemt e ri

sa her kenge qytetare kemi dash ne me kendu
por nuk qenka e leht fare te kendojm sonte me ju
por nuk qenka e leht fare te kendojm sonte me ju

ju kendoni sa te doni, kenge te bukura ka shume
popullore mos harroni ta kendoni keshtu si une

kemi knu hite botrore ndoshta kemi fansa plot
po ksaj kange popullore s'eshte e lehte me i dal per zot

e kan thon edhe te paret e kan lon amanet
kongt e vjetra jan thesare dhe nuk mundet kush me i prek

te gjith brezat kane kenduar
kenges nji nga nji me rradhe

dhe pse shekujt kan kaluar
kenget e shpirtit mbeten gjalle
dhe pse shekujt kan kaluar
kenget e shpirtit mbeten gjalle

ju kendoni sa te doni, kenge te bukura ka shume
popullore mos harroni ta kendoni keshtu si une

kemi knu hite botrore ndoshta kemi fansa plot
po ksaj kenge popullore s'eshte e lehte me i dal per zot

miq e shok te gjithe sa jeni
kengen bashke ne ta kendojme

kto thesare qe i kemi
brezat le ti trashegojne
kto thesare qe i kemi
brezat le ti trashegojne

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024