TEKSTI ORIGJINAL

E kom pa nsyt e tu
ftyra jeme nuk tpelqen
Emri jem gjithat njejt
kur e nin kryt tdhem
Qfar menimi ki per mu
e kan thon syt e tu
don mem pa mu shtrit per toke,
don mem thy ,don mem rrxu.
Amo ëë ski me mrri asnihere asnihere
i kom bo be un nanes
ktynehere ktynehere
jo bre nan pasha ty
nuk pranoj me rrnu si qen
ko me mrri un qat sukses
qysh to veni qysh to reni
une hamall asnihere
pare hallall secilen here
jo nuk o ferr jo nuk o ferr
jeten e shtrejt zgjidhe merre.
ke pas qef ti mem pa fukara
deri sa tdes tash po des
kur pom sheh xhamin qel une nx5
ke pas qef ti mem pa tu e shtri doren
e tash fryma o ka tnxinet
kur per sheh rolex oren

I kom fjalt si tsulltanit
pshty nlul tballit
Car Llazarit e kom zanin
tinguj t arit puthma doren si tCezarit.

Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3X)
Analiz jetes tem so ka t lidhet as 1 sen
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3x)
Analiz jetes tem so ka tlidhet as 1 sen

O ka tlidhet so ka tlidhet
kujt pi han mo per kto gjona
jon do plane jon do tema
jon do skema pak ma trona
jon do sene jon do ligje
jon do be nshpija tona
ke pas qef me kon ma i fort
tash pe din qe tqihet nona...qihet nona
pot kallxoj nuk osht loj
kjo far pune nuk tka ra
deri sot hala gjinja tshtin me vjell per hune
kthehem ntem cilen tem ?
te Cezari magjistari nuk tpelqen ty ftyra
jem hajt kallxom kujt pi han kvri.
Jo nuk m han jo nuk mhan
sot jom nRome neser nLA
kthehem nEvrop ikim nDubai
Biletat biznis anej e knej
Une pe di ke pas qef
mem pa mu me pranga ndur
e tash shpirti don met
lshu kur mi sheh pikturat nmur
ke endrru ti mem pa tu mshti
n'dhe tu mshti n'dhe
e tash zemra don met lshu kur
pom sheh pare tu njeh

I kom fjalt shpate tsulltanit
tpshtyj nlul tballit Car
Llazarit e kom zanin tinguj
t arit puthma doren si tCezarit

Refreni (3X)
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3X)
Analiz jetes tem so ka t lidhet as 1 sen
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3x)
Analiz jetes tem so ka tlidhet as

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024