TEKSTI ORIGJINAL

[One T:]
Krejt i pranoj, i pranoj kejt faljet,
Vec bane,,
Pse ma dhe premtimin,
Meno fillimin me mu,
Sa e qet e sinqert,
Pse sot sje a thu.
Kejt kahje tjeter maniake,
Ngjyra flokve tjeter,
Nrrug kqyrem, nsy pershendetem.
Tjert pa vler,
Sa her per cdo lot qe tu ka derdh, e tu ka derdh,
Sdi mendimet i kam pa ma pa ty,
Se kam dit sa here qe kam pi per ty,
Amo shpinen sot po mduhet me ta kthy,
Kejt i kam thy ato qe i pata me ty..

[Ref.:]
Kejt ato qe i pata une me ty,
Zemer kan kalu,
Kur ti shikoja un ata sy,
Ti mu mke ndryshu..
Pa ty pa ty,
Zemra mu me nal.
Pa ty pa ty,
Gjithashtu fryma mu ndal.

[Anestezion:]
Asniher su kallzove me mu fer,
Sa e mjer,
Kejt ndjenjat per ty i kam hek,
Per cdo lot qe tu ka derdh,
e tu ka derdh,
Ma mur nji er
Ndjenjen e fundit per ty.
Ti ke pas karrier t vjeter,
Gjithcka vje pa prit,
Nje ndjenj qe ka frik,
Nje drit qe u fik,
Edhe ni dit,
Ki mi pa ki mi dit **ki mi dit**
Kallzom pse spo fol pse po rren,
A gjithcka qe ti dhash per ty nuk jan kan sen,
Hala mki para syve hala mki neper men,
Kjo jet e padrejt,
Qe po t shtin me mpermen...
Kallzom pse spo fol pse po rren,
A gjithcka qe ti dhash per ty nuk jan kan sen,
Hala mki para syve hala mki neper men,
Kjo jet e padrejt,
Qe po tshtin me mpermen...

[Ref. 2X:]
Kejt ato qe i pata une me ty,
Zemer kan kalu,
Kur ti shikoja un ata sy,
Ti mu mke ndryshu..
Pa ty pa ty,
Zemra mu me nal.
Pa ty pa ty,
Gjithashtu fryma mu ndal.

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024