TEKSTI ORIGJINAL

hej zemer
krejt djemt jeni te njejt
osht rond me ju besu
masanej po thu xheloze
dashnorja mka qellu
ne fillim nenstop me mu
askund pa mu ske dal
dashnin ma garantova
e tash nuk rri ne fjal

jo tybe jo tybe
maspari kisha vdek
me tjeter veq teje me dor ta kisha prek
ne pafsha naja tjeter
mu thafshin kta dy sy
tkom dasht dhe te dua
nuk per ndrroj me asnje

hej zemer hej zemer
na mbyti kjo dashnia
hej zemer hej zemer
nuk ka pa gjelozi
me ty kam lind nje bes
jeten ta lash ne dor
me mua dua tjesh hej 24 or


e para osht dashnia
e pastaj vjen shoqnia
si ne mengjes edhe ne mbermje
te ty jan met e mia
ne fillim nenstop me mu
askund pa mu ske dal
dashnin ma garantove
e tash nuk rri ne fjal

jo shaci jo shaci
te un hiq mos dysho
fjalt e huja
aspak mos i degjo
nese shoh naj tjeter
mu thafshin kta dy sy
ishe dhe ki me mbet
per mua numer 1

hej zemer hej zemer na mbyti kjo dashnia hej zemer hej zemer nuk ka pa gjelozi
me ty kam lind nje bes jete ta lash ne dor me mua dua tjesh dej 24 or

2
hej zemer hej zemer na mbyti kjo dashnia hej zemer hej zemer nuk ka pa gjelozi
me ty kam lind nje bes jeten ta lash ne dor me mua dua tjesh dej 24 or

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024