TEKSTI ORIGJINAL

Ref. x2:
Kallxom ku po shkon
A ki me dasht edhe ti tjeter kon
Un e di kam bo faje
Emrin tem nzemer maje,mos e harro

Para se me ik meno,qe pa mu ski me mujt
E di qe kam gabu,qata nuk muj me tlut
Me nejt hala me mu
Kur mora vesh qe ike,zemren ma nale
E nese nji dit ki mu kthy,kam me tprit amore

Tu bo pare,mas dore t’lash
Nuk do me than qe nuk t’kam dasht
Tkam bo me kajt,tkam bo me m’shajt
Po prap n’zemer mke majt

(aaa) tash ën n’zemer mu po m’dhem
(aaa) kur e di qe mo,ti sëm pret
Krejt ca ti kam fal merri merri
E krejt fajet mu lemi lemi

Ref. x2:
Kallxom ku po shkon
A ki me dasht edhe ti tjeter kon
Un e di kam bo faje
Emrin tem nzemer maje,mos e harro

Se dikur ishim bashk,tash s’mujna mu pa
Bejbi sjena na
Vec ta dish,prej kohes qe ke ik
Sa mka mar malli me tpa
Se n’mendjen teme,hala je ti
Hala per mu je dashni

E nese nuk kam gjo tjeter me t’thon
T’falenderoj per kohen qe kalum bashk
Ike pa m’thon asni fjal
S’ma dhe mundesin,as me t’thon m’fal

Ref. x2:
Kallxom ku po shkon
A ki me dasht edhe ti tjeter kon
Un e di kam bo faje
Emrin tem nzemer maje,mos e harro

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024