TEKSTI ORIGJINAL

...kam vujt n’ket jet vec per nj arsye
Se dhash rrespekt dhe kurr se mora mrapsh
Tash jam shum nalt
Me nalt se yjet
Zoti mcoj nalt
Edhe juve ju la rrafsh
A je tu pa,a je tu pa,a je tu pa
Lulja me rrespekt qe mbolla
Sot u paska tha
Ma nalt hala,ma nalt hala, ma nalt hala
E ndryshova veshjen zemren se kam ndrru hala
A je tu pa, a je tu pa, a je tu pa
Lujla me rrespekt qe mbolla sot u paska tha
Ma nalt hala,ma nalt hala,ma nalt hala
E ndryshova veshjen zemren se kam nrru hala
Skam nmen me dej pa i pa shqipet bash
Pa i pa tu perqaf si vllazen
Bej be n’flamur betohem n’ideal
A je shqiptar a je pash bacen
Pushka pam,pam,pam na kena pluma
Per krejt jo vec per ty serbi shtrrig e vjeter
Ta bejm dam dam dam tatatia dadush
Ta vojm flamurin perpjet si kryeveper
Skam n’men me dek pa i pa shqipet bashk
Pa i pa tu perqaf si vllazen
Bej be n’flamur betohem n’ideal
A je shqiptar a je pash bacen
Un jam hala qaj qe per atdhe kaj
Per qato shqipe qe jan trret nen dhe
E sot nalt n’maj me plis nkok hight
Se harroj token venin ku kam le
Un jam hala qaj qe per atdhe kaj
Per qato shqipe qe jan trret nen dhe
E sot nalt n’maj me plis nkok hight
Se harroj token venin ku kam le

📋 TEKSTI I KARTOLINËS

Teksti i kartolinës duhet të përmbajë 1-6 rreshta:

ThenieShqip v5.0 © 2024